2024. 02. 11. Híreink

Ötvenedvasárnap

Temetés
A héten vettünk végső búcsút Csányi Magdolna (76†) és Dr. Barcza Dezső (89†) testvéreinktől. Jézus Krisztus mondja: Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is él.

– 18 órától folytatódik az Elhívásaink c. vesperasorozat az Evangélikus Hittudományi Egyetem teológus–lelkész szakos hallgatói és a 28 éves fennállását ünneplő kántorátus szolgálatával. Jövő vasárnap Lackner Orsolya lesz a vendégünk.
– Hétfőn 18 órától a férfikör alkalmán az óegyház eucharisztia-gyakorlatáról lesz szó az új gyülekezeti teremben.
– Kedden 10 órakor nyugdíjas bibliaóra, 17 órától konfirmációi előkészítő, 19:30-tól pedig apakör.
– Szerdán 16:45-től bibliaiskola.
– Csütörtökön 19 órakor Nászinduló-hangverseny lesz templomunkban, orgonál Németh Sándor, útmutatást ad Gáncs Tamás és Bence Gábor. Várjuk a zeneszeretőket, az esküvőjükre visszaemlékező és izgalommal készülő párokat egyaránt!
Idők jelei címmel péntektől vasárnapig tartjuk idei balatonszárszói gyülekezeti hétvégénket.

Felhívjuk a figyelmet a Márton ládája ételdobozunkra, melybe várjuk az adományokat a ládába helyezve vagy a lelkészi hivatalba.

A testvérek figyelmébe ajánljuk az Ev. Élet magazint, a Bibliaolvasó útmutatót és egyéb kiadványainkat.

Adományok
A múlt vasárnapi perselypénz Farkasréten 15 800,- Ft, Kelenföldön 107 790,- Ft volt. Mai adományainkkal gyülekezetünket támogatjuk. Isten áldása legyen az adakozókon és az adományokon egyaránt!

Jézus így szólt a tanítványokhoz: „Íme, felmegyünk Jeruzsálembe, és beteljesedik mindaz,
amit a próféták az Emberfiáról megírtak.” (Lk 18,31)