Szeretetszolgálat

Szociális segítő tevékenység a Kelenföldi Evangélikus Gyülekezetben

Gyülekezeti életünk keretében 2000-től 2017-ig nyitott (mindenki számára elérhető) szociális segítő tevékenységet végeztünk. Hetente egy délután a Budapest XI. kerület, Fraknó u. 32. szám alatt fogadtuk a rászorulókat, akiket szükségletük szerint elláttunk ruhaneművel, tisztálkodó eszközökkel, uzsonnával. Igény szerint szociális információval, valamint életvezetési tanácsadással is támogatni kívántuk a hozzánk fordulókat.

A gyülekezeti tagok, ismerősök, valamint a környék lakói által hűségesen hozott adományokat – ruhaneműt, tartós élelmiszert, könyvet, játékot, háztartási eszközöket, gyógyászati segédeszközöket – jelenleg nincs lehetőségünk fogadni. Kérjük a testvérek türelmét, amíg a gyülekezet megtalálja a szeretetszolgálat folytatásának lehetőségét.