2024. 01. 07. Híreink

Vízkereszt ünnepe utáni 1. vasárnap

– Tegnap a budavári templomban lelkésszé avatták gyülekezetünk munkatársát, Sárik Esztert. A szolgálatba hívó Isten kísérje Őt és Családját további életútjukon!
– Kedden 10 órakor Nyugdíjas bibliaóra, 17 órától konfirmációi előkészítő.
– Szerdán 16:45-től Bibliaiskola.
– Pénteken Kuckó, Kisifi, 18:30-tól az IFA évkezdő bibliaórája, 19 órától Középkör.
– Az idei ökumenikus imahét kerületünkben január 22–26. között lesz.
– A gyülekezeti tisztújításra készülve lezárult a jelölési folyamat. Köszönetet mondunk a testvérek aktivitásáért, akik mintegy 110 gyülekezeti tagot jelöltek a különböző tisztségekre. A jelölést elvállalók személyéről hamarosan részletes összeállítást teszünk közzé; a választó közgyűlés február 11-én lesz.
– Már most jegyezzék elő a testvérek közelgő gyülekezeti hétvégénket, amit ezúttal február 16–18-ig tartunk Balatonszászón. Jelentkezni az iratterjesztésben található jelentkezési lapon vagy elektronikus formában a: https://forms.gle/diA3nyet7Y77DZRR6 linken lehet. Témánk az Idők jelei.

Felhívjuk a figyelmet a Márton ládája ételdobozunkra, melybe várjuk az adományokat a ládába helyezve vagy a lelkészi hivatalba.

A testvérek figyelmébe ajánljuk az Evangélikus Élet magazint, a Credo folyóirat legfrissebb számát, a Bibliaolvasó útmutatót, az az Evangélikus naptárt, valamint egyéb kiadványainkat.

Adományok
A múlt vasárnapi perselypénz (óév–újév), Farkasréten 7 000,- Ft, Kelenföldön pedig 93 005,- Ft volt.
Mai adományainkkal országos gyűjtés keretében a templomépítési célokat támogatjuk.
Isten áldása legyen az adakozókon és az adományokon egyaránt!

Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai.” (Róm 8,14)