2023. 09. 17. Híreink

Szentháromság ünnepe utáni 15. vasárnap

Keresztelő
Az elmúlt héten megkereszteltük Pálvölgyi Péter és Nemes Janka Lili kistestvéreinket.
Isten áldása kísérje őket szeretteikkel együtt!

Esketés
Tegnap fogadtak egymásnak örök hűséget Kapitány Bernát és Avramucz Krisztina testvéreink.
A házasságot szerző Isten őrizze és áldja őket közös életútjukon.

– Hétfőn 18:30-tól a nőikör tartja évkezdő alkalmát az új gyülekezeti teremben. 19:30-tól kerületi lelkésztalálkozó lesz a görög katolikus testvéreknél.
– Kedden 10 órakor nyugdíjas bibliaóra.
– Szerdán 16:45 órakor a bibliaiskola, 19:30-tól zenekari próba.
– Csütörtökön 19:30 órakor énekkari próba a tanácsteremben.
– Pénteken 16:30-tól bibliakuckó, 18 órakor ifjúsági óra.
– Szombaton lesz az Országos Konfirmációs Találkozó, melyen gyülekezetünk is képviselteti magát.

Szeretettel ajánljuk az Evangélikus Élet és a Credo folyóirat legfrissebb számait, valamint egyéb kiadványainkat.

– A Lutheránus Világszövetség szeptember 13. és 19. között Krakkóban tartja nagygyűlését, amelyen gyülekezetünkből Ittzés Klára és Pap Kinga Marjatta vesz részt munkatársként. Hordozzuk imádságban az evangélikusság világcsaládját!
– Már most hirdetjük, hogy Gáncs Tamás lelkészünk Filterek nélküli mennyország című új könyvének bemutatója szeptember 26-án kedden 17 órakor lesz az Evangélikus Országos Múzeumban. Mindenkit nagy szeretettel hívunk és várunk erre az alkalomra!

Adományok
A múlt vasárnapi perselypénz Farkasréten 22 500,- Ft, Kelenföldön pedig 54 460,- Ft volt.
Isten áldása legyen az adakozókon és az adományokon egyaránt!

Minden gondotokat Őreá vessétek, mert Neki gondja van rátok.” (1Pt 5,7)