2022. 05. 08. Híreink

Húsvét ünnepe utáni 3. vasárnap

Esketés
Tegnap fogadtak egymásnak örök hűséget templomunkban Dr. Bozsin Iván és Ujszászi Klára testvéreink. Isten áldása kísérje őket közös életútjukon.

– Ezen a hétvégén tartjuk tavaszi gyülekezeti hétvégénket Balatonszárszón.
– Ma este könnyűzenés úrvacsorás istentiszteletet tartunk.
– Hétfőn 19 órától kerületi lelkésztalálkozó lesz a Szt. Imre plébánián.
– Kedden 10 órakor bibliaóra, este 19 órakor szenior férfikör, 19:30-tól Apakör.
– Szerdán 16:45-kor bibliaiskola.
– Pénteken 16 órától evangélikus áhítat a Szt. Imre kórház pszichiátriáján, 16:30-tól „kuckó” (óvodás, kisiskolás hittan), 17 órától nagyifi és konfirmációs felkészítés, 18:45-től kisifi, 19 órától középkör.
– Jövő vasárnap 16 órától a Női- és az Apakör közös délutáni alkalma lesz a régi gyülekezeti teremben.
– Találkozó Veled északi egyházkerületi nap május 28-án lesz Óbudán, igét hirdet Pavlo Shvarts, az ukrajnai német evangélikus egyház püspöke. Gyülekezetünk missziói munkatársához, Asztalos Györgyhöz bátran forduljunk bizalommal kérdéseinkkel (jelentkezési határidő: május 15.).
– Idei konfirmációs istentiszteletünk két hét múlva, 2022. május 22-én a fél 11-es istentiszteleten lesz kelenföldi templomunkban, a beszámoló pedig előző nap, május 21-én 10 órakor a tanácsteremben. A vasárnapi alkalmon személyes áldásra hívjuk a jubilánsokat, akik 10, 25, 40, 50, 60, 70, 75, 80 esztendeje konfirmáltak Kelenföldön vagy máshol.
– Nyári napközis hittantáborunkat augusztus 15–19. között tartjuk, jelentkezni Molnár Lillánál lehet június 30-ig.

– Felhívjuk a figyelmet a nyári kántorképző tanfolyamokra, melyekre május 30-ig lehet jelentkezni. Részletek itt olvashatók.
– Az ukrajnai háborús helyzetben szenvedők megsegítésére a perselypenz.hu oldalon vagy az Ökumenikus Segélyszervezeten keresztül utalhatunk adományokat.
– Környezetünkben lévő rászorultakon a Márton ládája ételdobozunkkal tudunk segíteni, amelybe várjuk az adományokat a ládába helyezve vagy a lelkészi hivatalba.

A testvérek figyelmébe ajánljuk húsvéti hírlevelünket, az Evangélikus Élet legfrissebb számát, valamint az iratterjesztés egyéb kiadványait.

Adományok

A múlt vasárnapi perselypénz Farkasréten 11.900,- Ft, Kelenföldön pedig 61.620,- Ft volt.
Mai adományainkkal a gyülekezetünket támogatjuk.
Isten áldása legyen az adakozókon és az adományokon egyaránt!

Ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre.” (2 Kor 5, 17)