2021. 10. 10. Híreink

Szentháromság ünnepe utáni 19. vasárnap

Megemlékezés
Elkísértük utolsó földi útjukra Svigruha Gáborné sz. Popelka Erzsébet (†78) és Sperl Frigyesné sz. Szabó Erzsébet (†91) testvéreinket. Jézus mondja: Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is él!

• Ma este 18 órakor úrvacsorás ifjúsági istentiszteletet tartunk. Ezeken a vasárnapokon a kántorátus a főistentisztelet zenei szolgálatát gazdagítja. Köszönjük mai szolgálatukat is Bence Gábor vezetésével.
• Hétfőn 18 órakor a FÉK a Bocskai úti új gyül. teremben, és XY kör 19 órától.
• Kedden 10 órakor Nyugdíjas bibliaóra a Bocskai úti új gyülekezeti teremben és Kismamakör a tanácsteremben, 19.30 órától pedig Apakör a Bocskai úti új gyülekezeti teremben.
• Szerdán 16.45 órakor Bibliaiskola a Bocskai úti új gyülekezeti teremben, 18 órától pedig Cser Krisztián operaénekes és növendékei adnak koncertet templomunkban. A hangverseny ingyenes, de adományokat perselyünkbe örömmel fogadnak.
• Pénteken 16.30-kor Kuckó [óvodás–kisiskolás hittan] a Magyari utcai régi gyülekezeti teremben, 16.45-től Nagyifi a Bocskai úti új gyülekezeti teremben és 17 órakor konfirmációs felkészítés.
• Jövő hétvégén tartjuk őszi gyülekezeti hétvégénket. A péntektől vasárnapig tartó programok részletei a hirdetőtábláinkon olvashatóak.
• Jövő vasárnap Kelenföldön csak egy istentiszteletet tartunk, 10.30 órakor.

• Gyülekezetünk másodfelügyelője, Pap Kinga Marjatta ma az Észtországi Evangélikus Egyház együttműködési érdemérmét veheti át Tallinnban. Isten áldása kísérje további szolgálatát.
• Felhívjuk a figyelmet a Márton ládája ételdobozunkra, melybe várjuk az adományokat a ládába helyezve vagy a lelkészi hivatalba.
• A Luther Kiadó kérésére hirdetjük, hogy Gáncs Tamás Negyvenkét életjel című új könyvének bemutatója október 19-én 18 órakor lesz az Evangélikus Országos Múzeumban (szórólap elvihető).

A testvérek figyelmébe ajánljuk az Evangélikus Élet legfrissebb számát, valamint egyéb kiadványainkat.

Adományok
A múlt heti áldozati vasárnapra gyűjtött perselypénz Farkasréten és Kelenföldön összesen 535.700,- Ft volt, melyet a gyermek- és ifjúsági munka megerősítésére hirdettünk meg. Kérjük, hogy akik átutalással szeretnék támogatni az áldozati vasárnap idei célját, a közleménybe írják be: Áldozati vasárnap. Mai adományainkkal gyülekezetünket támogatjuk. Isten áldása legyen az adakozókon és az adományokon egyaránt!

Gyógyíts meg Uram, akkor meggyógyulok,szabadíts meg, akkor megszabadulok.” (Jer 17,14)