2018.11.18. Hirdetés

Szentháromság ü. u. utolsó előtti vasárnap

1. Megemlékezés

– A feltámadás reménységével búcsúztunk Klammeck Hans-Joachim (†87) testvérünktől. Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg! (Megeml: 10.30)

1. Keresztelés

– Múlt vasárnap megkereszteltük Czipó Ármin kistestvérünket. Isten áldása kísérje őt szeretteivel együtt!

– Hétfő este 18.30-tól női kör a gyülekezeti teremben.

– Kedden délelőtt 10 órától nyugdíjas bibliakör a gyülekezeti teremben, délután 4 órára pedig a konfirmandusokat várjuk.

– Szerdán 16.45 órától bibliaiskola a gyülekezeti teremben.

– Csütörtökön 19 órától a nagyifi és az egyetemi gyülekezet alkalma ugyancsak a gyülekezeti teremben.

– Pénteken 17 órától kisifi.

– Szombaton 17 órakor a „Kendeh-Botta ifjúság” összejövetele a tanácsteremben. Örökélet vasárnapján pedig a 10.30-as istentiszteleten Dr. Reuss András teológiai tanár hirdeti Isten igéjét, melyen egyúttal megemlékezünk az előző egy évben előrement testvéreinkről is.

– Már most hirdetjük, hogy november 27-én presbiteri ülés lesz, december 1-én, szombaton pedig 15 órától ádventi kézműves délután a gyülekezeti teremben.

– A Kelenföld kilencven című kiállításunk az egyházi év végéig még megtekinthető a tanácsteremben.

– Őszi gyülekezeti hírlevelünk elvihető az iratterjesztési asztalról.

– Szeretettel ajánljuk a Kelenföldi asztalok körül címmel megjelent új saját kiadású könyvünket, mely 3.500,- Ft-os áron az iratterjesztési asztalnál kapható.

– Ajánljuk továbbá az Evangélikus Élet új számát és egyéb kiadványainkat is.

– A múlt vasárnap perselypénze Farkasréten 12.400,- Ft, Kelenföldön pedig 68.040,- Ft volt. Isten áldása legyen az adakozókon és az adományokon egyaránt.

– Köszönetet mondunk mindazoknak, akik már rendezték az idei, 2018-as évre szóló egyházfenntartói járulék befizetését! Aki ezt esetleg még nem tette volna meg, az december 31-ig még pótolhatja (akár utalással, akár személyesen a lelkészi hivatalban). Áldozatvállalásukat előre is hálásan köszönjük!

A hét igéje

Mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk a Krisztus ítélőszéke elé. (2 Kor 5,10)