Kelenföldi Evangélikus Gyülekezet - Hol vagyunk

2015. december 13. Hirdetés

2015. december 13. Ádvent 3. v.

1. Keresztelés
– Az elmúlt héten megkereszteltük Holop Hanna kistestvérünket. Isten áldása legyen megkeresztelt testvérünkön és szerettein!
2. Temetés
– Az elmúlt héten búcsúztunk Sztyélik Sándorné sz.: Varga Etel (†83), Dr. Simonné Mohácsi Magdolna (†67), Dr. Tróznay Tibor (†68) (megeml.: 10.30) és Kocsis Dezsőné szül.: Magyarosi Erzsébet (†88) (megeml.: 18.00) testvéreinktől. Metzlerné Bíró Mária (†57) testvérünk temetése pedig holnap hétfőn, december 14-én, 13.45-kor lesz Farkasréten. Boldogok a halottak, akik az Úrban haltak meg!
3. Alkalmaink
– Holnap délelőtt 10 órakor bibliaóra lesz a gyülekezeti teremben, este 18.30 órától a Női-kör tartja alkalmát, az olvasni valót el lehet vinni az iratterjesztési asztalról. Este 19 órától Férfi klub (FÉK) alkalma lesz, melyen Vághelyi Gábor operaénekes testvérünk beszél majd Richard Wagner munkásságáról.
– Kedden 14 órától lesz a Fraknó utcai Szeretetszolgálatunk karácsonyi alkalma. Délután 17 órakor pedig folyatódik a konfirmációi oktatás gyülekezeti termünkben.
– Szerdán 18 órakor lesz Mennyből az angyalok címmel a zenés Ádventi sorozatunk záró alkalma templomunkban, melyen Gombkötő Beáta hirdeti közöttünk Isten igéjét. Közreműködik trombitán: Patonai Ildikó. A sorozat offertóriumát a gyermekek karácsonyára hirdetjük meg.
– Ezt követően 19 órától kerül sor az idei munkatársi karácsonyunkra a tanácsteremben.
– Pénteken 16 órától a kisifjúság összejövetele a gyülekezeti teremben.
– Jövő pénteken színjátszó körünk, az IKSZ kör Árnyék című darabjára kerül sor 19 órától a tanácsteremben
– Jövő szombaton a Népek karácsonya címmel az Inferno Minor Kórus ad koncertet 18 órától templomunkban
– Jövő vasárnap lesz a 10.30-as istentisztelet keretében gyermekeink idei karácsonyváró műsora.
4. Iratterjesztés
– A testvérek figyelmébe ajánljuk az Evangélikus Élet legfrissebb számát, a 2016-os évi gyülekezeti falinaptárunkat (A3-as méretben – 990,- Ft-os áron kapható), a 2016-os évi Bibliaolvasó Útmutatót és egyéb kiadványainkat. (KF – ádventi vásárból maradt ajándékok…)
5. Offertórium
– Az elmúlt vasárnapi offertóriuma Farkasréten 11.550,- Ft, Kelenföldön 54.590,- Ft volt. A mai adományainkkal gyülekezetünket támogatjuk. Az esztendő végéhez közeledve köszönetet mondunk azon Testvéreinknek, akik ebben az évben is támogatták gyülekezetünket egyházfenntartással. Akik ezt még nem tették meg, még megtehetik az előttünk álló közel három hétben. A jókedvű adakozót szereti az Isten! (2Kor 9,7)

A hét igéje: Építsetek utat a pusztában az Úrnak! Az Úr jön hatalommal. (Ézs 40,3.10)